Center for Pædagogisk Udvikling - Hedensted Kommune

Tofteskovvej 4

7130 Juelsminde


Kontakt CPU:

Vi kan kontaktes på telefon 7975 5535 mellem:

08.00 - 16.00 mandag-torsdag

08.00 - 14.00 fredag


Direkte kontaktoplysninger på CPU-medarbejdere:

Vivian Skibby / Læringskonsulent (skoleudvikling og kulturvejlederkontakt):
vivian.skibby@hedensted.dk – tlf.nr. 7975 5533/mobilnr. 2360 4083

Stine Bech Jensen /Læringskonsulent (dansk som andetsprog og skoleudvikling):
stine.b.jensen@hedensted.dk - tlf.nr. 7975 5503/mobilnr. 5172 4181

Kate Thesbjerg / Læse- og Læringskonsulent (skoleudvikling og vejlederkontakt):
kate.thesbjerg@hedensted.dk - mobilnr. 3045 6434

Kristinna Rühne / Specialundervisningskonsulent (Specialundervisning og vejlederkontakt)
kristinna.ruhne@hedensted.dk - mobilnr. 2910 1347

Martin Lykkefold / IT & Læringskonsulent (IT & Aula, vejlederkontakt.):
martin.lykkefold@hedensted.dk – tlf.nr. 7975 5534/mobilnr. 2616 4857

Jesper Hilding Thomsen / Naturfagsvejleder (Naturfagskoordinator):
jesper.h.tomsen@hedensted.dk - tlf.nr. 7975 5529/mobilnr. 2325 7802

Ronni Renaldi / IT Konsulent (Drift, Support og udvikling)
ronni.renaldi@hedensted.dk – tlf.nr. 7975 5536/mobilnr. 5171 8220

Carsten Lolck: Læringskonsulent (Kulturvejlederkontakt , daglig drift af PLC)
carsten.lolck@hedensted.dk – tlf.nr. 7975 5537/mobilnr. 2916 3027

Allan Hjorth / IT Konsulent (Drift, support og udvikling):
allan.hjorth@hedensted.dk – tlf.nr. 7975 5539/mobilnr. 2963 2762

Søren Vig - Leder af CPU: soeren.vig@hedensted.dk - tlf.nr. 7975 5515/mobilnr. 2034 6135